Chat ve Görüntülü Cinsel Sohbet Arasındaki Farklar Nelerdir?

Chat kelimesi dilimize yabancı dilden gelir, sohbet etmek iletişim sağlamak gibi anlamlar taşır.  Günümüz teknoloji çağı bilgisayarlar sadece bilgiye ulaşmak için değil, insanların birbiri ile sanal yoldan sohbet etmek iletişim kurmak için de kullanılan bir meta haline gelmiştir.

Chat kanalıyla sohbet etmek için öncelikle nickname yani takma ad kullanılır,  ilk başta takma ad kullanılma sebebi , yeni tanışılan kişi ile  görüntülü konuşma  olanağının olmadığı  ve sanal yolda iletişime geçilen kişiyi tanımadığı için güven sorununu olmasıdır.

Chat kanalıyla sohbet etmek günümüzde genellikle ücretsiz sunulan bir hizmet olup canlı sohbet odaları bulunmaktadır.

Chat ve Görüntülü Cinsel Sohbet Arasında Ne Gibi Farklar Bulunmaktadır ?

 

Görüntülü sohbet ve chat arasındaki farklar nelerdir sorusunu cevaplandırmamız gerekirse;

Chat yoluyla iletişime geçmek isteyen kişiler sohbet sitelerinde çokça zaman harcarlar,  görüntü olmadan yapılan sohbetler, kişiye güvensizlik verir.  Çünkü karşıdaki kişinin fiziksel özelliklerini bilmeden, ona güvenmek olanaksızdır.

Chat sadece yazılı iletişim şeklinde olursa sadece geçici sohbet niteliğini taşır ve bu şekilde bir arkadaşlık elde edilme olanağı yoktur.

Görüntülü cinsel sohbet, kişiyi sanal da olsa görme imkanı sunar ve böylece ilk etapta güven duygusu oluşur ve nitelikli olarak bir dostluk başlangıcı oluşabilir. Bu sebeple sadece yazılı iletişime göre görüntülü görüşmenin avantajı ortaya çıkar.

Günümüzde Chat ve Görüntülü Sohbet Güvenilir mi ?

Günümüzde sanal alemde sohbet etmek pek güvenli olduğu söylenemez. Çünkü kişi kiminle sohbet ettiğini bilmeden kendisi ile ilgili gerçekleri anlatabilir, karşıdaki art niyetli ise o bilgileri kendi lehine kullanabilir ve böylece saf kişiliğe sahip olan kişi daha sonra zor durumda kalabilir.

Fakat bu riskleri ortadan kaldıran güvenilir chat siteleri de vardır. Buralarda chat ve görüntülü sohbet yapmak gayet güvenlidir. Bu yüzden chat sitelerine üye olurken bilinen, güvenilir ve hatta ücretli sitelere üye olmak daha güvenlik açısından daha çok tercih edilmelidir.

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, cinsel sohbet, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Son Yorumlar

Cinsel sohbet

cinsel sohbet

sohbet omegla sohbet